Cine e vinovat de deteriorarea marfii in magazin?

24 noiembrie 2020 50

Intr-un magazin de materiale de constructie, in sectia unde sunt amplasate oglinzi, dulapuri, lavoare pentru baie, acestea erau fixate bine (pe perete este un aviz in acest sens). Copilul meu a vrut sa deschida un dulap, acesta a cazut si a spart un lavoar (ca prin minune nu a cazut peste copil). Aveam obligatia sa achit costul lavoarului? In cazul in care am achitat, dar nu trebuia, ce pot face acum? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Elena, sînteți obligată să achitați lavuarul, deoarece era devină copilul DVS, așa sînt regulile în magazin și n-o să puteți dovedi nimănui poziția DVS.

24 noiembrie 2020