Cine înțelege ce înseamnă asta?

18 mai 2022 25

Buna ziua. Cine înțelege ce înseamnă asta:” Ședința întreruptă, reieșind din necesitatea instanței de a studia materialele cererii în corelație cu argumentele invocate de către participanți, se anunță că pronunțarea încheierii va avea loc la data de...”?

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua Victoria.

Această frază înseamnă că ședința de judecată se amână pentru o altă zi și o altă dată pentru ca judecătorul să citească noile documente aduse de părți și răspunsul la acestea din partea părților în proces.
La data numită se va pronunța Încheiere de respingere sau admitere a cererii,... mai detaliat demersului. Deci, nu va fi o zi când va fi numaidecât examinat fondul cauzei. La această etapă se vor cerceta strict chestiuni de procedură.

19 mai 2022