Cine ma poate ajuta cu explicarea unor articole din CPC?

16 mai 2020 128

Cine imi poate explica art. 238 - 241 CPC? Am primit o hotarare de judecata, unde sunt mentionate articolele respective, prin care sunt obligat sa achit 8.000 lei.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Ce anume nu este clar?
În general, art. 238-241 CPCRM reglementează deliberarea și procedura deliberării în vederea emiterii/adoptării ulterioare a actului judecătoresc decizional, legalitatea și temeinicia actului respectiv, problemele care trebuie soluționate de către instanța de judecată și structura/cuprinsul actului decizional în cauză.
Dacă nu e clar textul... mai detaliat unui anumit articol total sau parțial, specificați care este acest articol.

Succese!

17 mai 2020