Cine trebuie sa achite impozitul imobiliar pentru un teren luat in arenda?

17 iunie 2021 56

Primaria mi-a dat in arenda un teren cu destinatie forestiera. Achit anual plata pentru arenda conform contractului de arenda. Cine trebue sa achite iimpozitul imobiliar pe acest teren?

Jurist comments 2

Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua. Impozitul funciar trebuie să fie achitat de proprietar. Însă de regulă, în contractele de arendă este indicat faptul cine achită impozitul.

18 iunie 2021

buna ziua,multumesc mult

18 iunie 2021