Cine trebuie să achite lucrările de reparație a rețelei termice?

4 octombrie 2021 23

Buna! Am cumpărat un apartament într-un cămin. Administrația blocului cere de pe locatari bani pentru reparația rețelei termice. Ne amenință că dacă nu achităm costul reparației, nu vom fii conectați la căldură. Aș dori să aflu dacă locatarii trebuie să achite acești banii sau furnizorul trebuie sa repare conductele.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Artur, tot depinde de contyractul , care administrația căminului are cu furnizorul, unde este prevăzut modul petrecerii reparațiilor și achitarea lor.

6 octombrie 2021