Cine trebuie sa radieze sechestrul?

14 decembrie 2021 82

Buna ziua. Am avut o amendă neachitata, dosarul a ajuns la executor care a aplicat sechestru peste mai multe bunuri de-ale mele (masina, cont bancar etc.). Imediat cum am fost informat de catre executor, am achitat amenda integral, plus serviciile acestuia in marime de 400 lei. I-am dus bonul executorului, insa acesta pana in prezent nu a radiat sechestrele. Prin urmare, nu pot sa vand masina, nu pot accesa banii din cont. Cine trebuie sa radieze sechestrul - executorul, sau eu trebuie sa merg peste tot cu incheierea acestuia?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Andrei, da eu te înțeleg că tu ți-ai asumat răspunderea. Eu îți propun să înaintez o cerere executorului, unde să-i stipulez ce planuri ai, inclusiv să apelezi în instanță, el o să suporte toate cheltulile. Dacî nu ețti în stare,mă apelezi la telefonul 068669950, noi v-om discuta.

15 decembrie 2021

mersi mult

21 decembrie 2021