Cineva a pus fotografia mea pe Internet fara voia mea

10 februarie 2018 75

Am gasit fotografia mea pe o pagina de Internet,de care nici nu stiam. Ce sa fac?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna D-le Valeriu,
Scrieți administrației acestei pagini de pe internet și solicitați ca poza să fie ștearsă, deoarece nu aparține persoanei respective.

10 februarie 2018
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Depuneti o plingere la Centrul National Pentru protectia datelor cu caracter personal ! Dupa sanctionearea personelor (in cazul indentificarii) puteti solicita in instanta de judecata incasarea prejudiciilor morale !

11 februarie 2018