Cineva mi-a propus sa trec niste masini in Ucraina

29 octombrie 2018 65

Buna ziua! Am o intrebare! Recent un prieten mi-a propus sa merg pana in vama Moldova-Ucraina, pentru a trece niste masini. Respectiv mi se achita 50$ de masina. Dupa cum mi-a explicat, am nevoie doar de pasaport pentru a mi se face o procura de 24h pe acea masina! Spuneti-mi, va rog, care sunt consecintele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Mașinile care urmează a fi introduse, vor fi înregistrate după d-stră că evidență, astfel că și în cazul auto cu Nr străine ce i trai in MD, urmează a fi scoase de pe teritoriu Ucrainei în termen stabilit, contrar, data viitoare cînd veți trece vama în Ucraina, o să... mai detaliat fiți impus la plata unei amenzi cît și declamarea acestora.
Este o problemă foarte des întîlnită ultima perioadă, fiți atent.

29 octombrie 2018