Cit pot circula pe teritoriul Moldovei cu masina inmatriculata in Romania?

18 august 2017 148

Cit pot circula pe teritoriul Moldovei cu masina inmatriculata in Romania, daca sunt cetatean si am permis de conducere al statului roman.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

În cazul d-voastă nu există limită temporală de circulație pe teritoriul vamal al Republicii Moldova.

Condiția este ca să procurați vinieta pentru perioada de timp în care intenționați să vă aflați pe teritoriul Republicii Moldova.

Succese!

18 august 2017