Cit timp dureaza decaderea din drepturi parintesti?

28 iunie 2017 77

Cit timp dureaza decaderea din drepturi parintesti?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună Svetlana,

Nu este o perioadă strict anumita deoarece este o procedura indelungata odată ce merge vorba despre copilul minor, totodată, participarea autorităţii tutelare s.a

Instanţa de judecată urmează să elucideze toate circumstanţele pînă va emite o hotărîre cu privire la decaderea din drepturile părinteşti care va dura ceva timp.

28 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

As prezuma un termen de 6 luni pina la 1 an , iarasi in dependenta de circumstantele cazului , conduita partilor si etc. !

29 iunie 2017