Citație la audiere în procedură contravențională

3 februarie 2022 91

Buna ziua. In septembrie 2021 am primit o amenda rutieră, am achitat-o, dar se pare că am depășit acele 72 ore in care puteam sa achit 50% (350 lei). In ianuarie 2022 am primit o citație sa ma prezint la o anumită adresa pentru audiere, fiindcă am proces contravențional. Spuneti-mi, va rog, unde sa sun sa întreb sau unde sa achit? Ce înseamnă aceasta citație? Multumesc.

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua, de fapt cred ca merge vorba de citație întocnită de un executor judecătoresc. La fapt este necesar să vă prezentați pe adresa indicată, deja acolo ve-ți primi toate răspuncurile la toate întrebările și veți putea achita.

4 februarie 2022