Clauze privind penalitatile in contractul de vanzare-cumparare a unui apartament

24 septembrie 2023 3

Buna ziua.In contractul de vanzare-cumparare a unui apartament nu sunt incluse clauze privind eventualele penalitati. In caz de intarziere cu ultima plata a pretului, penalitatile se aplica automat, in temeiul legii? Sau acestea sunt incluse cumva in alte clauze din acest contract?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna ziua, penalitatea se aplica doar daca a fost prevazuta de catre parti in contract.

25 septembrie 2023