CNAS m-a recalculat pensia si a micsorat-o cu aproape 1.000 de lei

9 noiembrie 2023 3

Buna ziua. Am 64 de ani, sunt pensionara si locuiesc in Chisinau. Consider ca nu mi-a fost calculata corect pensia. Am scris la CNAS ca sa obtin recalcularea dupa noua formula, dar in final mi-au micsorat pensia cu 900 de lei. Nimeni nu doreste sa-mi raspunde care sunt motivele si temeiurile legale pentru aceasta reducere. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Bună ziua D-na Natalia! Este necesar de analizat documentele dvs., și după care de dat un răspuns. Puteți să apelați la nr. de telefon 069049267

9 noiembrie 2023