Coacerea frigaruiului in fata blocului locativ.

30 aprilie 2018 175

Locuiesc intr-un bloc cu 2 etaje din capitala. Vecinii uneori pun in fata blocului din partea strazii, (unde si asa este destul de murdar din caiza gazelor de esapament) gratar si prajesc carnea. Tot fumul din afacerea asta patrunde in ferestrele mele. Cat de legala este prajirea carnii in fata blocului locativ in asemenea conditii si cu asemenea consecinte?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Ruslan.

Dacă frigăruile sunt gătite cu respectarea regulilor de apărare împotriva incendiilor, atunci acțiunile lor sunt legale.

Încercați să vorbiți cu vecinii și rugați-i respectuos să gătească carnea în altă parte, astfel încât fumul să nu pătrundă la dumneavoastră în casă.

Mult succes!

2 mai 2018