Colectorii ma ameninta ca imi vor lua masina

12 martie 2022 100

Buna. Am o datorie de 7.000 lei si colectorii ma ameninta ca imi vor lua masina? E posibil asa ceva?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Palii, dă să pune întrebarea cine sunt acestea colectori, ei sunt foști colaboratori de poliție, care cunosc legi, mai ales penale. Când ei o să-și facă o vizită, tu ficsează ce documente au ei la dispoziție, și ai dreptul să-i avertizezi, că o să contactezi serviciul 112 și... mai detaliat o să atenționezi la бес придел ул лор și o să vezi reacția lor. O să fie OK, dacă o să mă contactezi pe viber de pe telefonul +68669950 și noi vom discuta mai detailat..

12 martie 2022