Colectorii mi-au dat in cautare bunurile mobile

28 octombrie 2021 111

Buna ziua. Am cumparat in 2017 un telefon la pretul de ~15.000 lei in credit. Am achitat cu regularitate, doar ultimele doua luni am avut întârzieri din cauza ca salariul mi-a fost achitat cu rețineri. Creditorul a transmis dosarul colectorilor. Datoria a ajuns la 50.000 de lei. In urma intelegerii cu executorul, achitam suma lunară la care am convenit pana in momentul cand s-a nascut copilul, in 2020. După aceasta, nu am mai putut achita. Acum colectorii iarăși cer 50.000 de lei. In plus, bunurile mobile mi-au fost date in căutare. Ce pot face?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Doina, sunt încălcări în ațiunele colecorilor, DVS puteți apela pe viberul 068669950 și noi v-om discuta mai detailiat.

29 octombrie 2021