Comercializarea pesticidelor

4 iunie 2019 24

Buna ziua. Am un magazin alimentar. Am avut un control de la politia economica si mi-au confiscat 3 tuburi cu un fel de clei pentru furnici si 7 pachete de momeala pentru soareci, un suc de 200 ml cu termenul de valabilitate expirat de o zi si o rulada, suma totala 200 de lei. Deja am fost de 5 ori, spun ca imi fac proces-verbai si ma dau in judecata. Suma amenzii este 14.000 lei, pentru ca n-au inscriptii in limba romana.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Care e întrebarea?

4 iunie 2019

Ii corect asa nam stiut ca nu pot comercaliza asa ceva si cum sa imblu prin judecata pentru niste fleacuri

4 iunie 2019