Comert din ghereta amplasata pe teren privat?

14 iulie 2023 4

Buna ziua. Doresc sa stiu daca o sa pot face comert intr-o ghereta (container, constructie modulara) pe care doresc sa o amplasez pe teren privat la strada principala? Problema este ca este foarte greu sa-l conving pe detinatorul terenului si doresc sa stiu daca primaria poate sa refuze eliberarea autorizatiei de functionare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
abordarea este una corectă, la caz, pentru a fi siguri, urmează să vă adresați la Primărie cu o cerere, astfel ultima va informa asupra acestui subiect, nu putem ști pînă nu întrebăm.

9 august 2023