Comert electronic vs FISC

25 octombrie 2023 3

Buna ziua, dragi juristi! Am inceput o mica afacere pe net si incasez sume de bani de la clientii mei pentru produse. Ideea este ca nu fac milioane si totul este la inceput. Ma gandesc sa inregistrez II sau SRL, dar vreau sa vad mai intai daca afacerea merge. Intrebarea este cat pot activa asa, pana vine fiscul dupa mine? Ce sume pot sa incasez de la clienti, fara ca acestea sa fie urmarite de fisc? Daca inregistrez o persoana juridica, ce forma organizatorica mi-ati sugera pentru servicii de consultanta si anumite produse bio? Va multumesc in avans pentru raspuns.

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Vasile! Intrebarea este actuala si după cerințele legale este necesar de a înregistra persoana juridică si după care de efectuat comert electronic. Pentru detalii si ajutor juridic puteti contacta la nr. de telefon 069049267

25 octombrie 2023