Comert online cu haine

29 decembrie 2023 3

Buna! Pentru a vinde online haine in cantitati foarte foarte mici (venitul anticipat pana in 1.000 lei pe luna), este nevoie de a oficializa activitatea, adica trebuie inregistrat II sau SRL? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Elena, dvs planificați să vindeți ocazional haine personale pe 999.md sau să produceți haine și să le vindeți permanent online în toată lumea? Pentru prima activitate puteți să o faceți fără a avea o persoană juridică, dar pentru a doua ar fi bine să aveți înregistrată o formă juridică de... mai detaliat activitate, iar venitul de o mie sau o sută de mii nu ar conta atât de mult, contează faptul că o veți face permanent și nu ocazional. Dacă mai aveți alte întrebări mă puteți contacta la 069992921.

31 decembrie 2023