Compania de colectare

21 decembrie 2020 27

Sunt telefonata de o companie de colectare a datoriilor in privinta unei datorii. Imi cer sa o achit pina maine. Daca nu o fac, dosarul merge in judecata. Eu la moment nu dispun de asa suma. Ce pot sa fac ca sa nu ajunga dosarul la judecata?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Diana, vă aflați într-o situați, că nu puteși să influențezi asupra cazului, Creditorul e în drept să de acosteze în istanță, statutul DVS o dă fii părătă, ai dreptul la o referință scrisă de DVS, unde să aduci probe, fiindcă eși în drept să nu fii de acord... mai detaliat cu celea menționate de creditori în cerere sa. Dacă ești disponibilă să scrii referința, o.kei, dacă nu poți apela la vaiberul tel. 058669950 și v-om dicuta mai detailiat, bine.

22 decembrie 2020