Companie de colectare a datoriilor

22 septembrie 2023 3

Buna ziua. Am o datorie. Colectorii mi-au spus ca daca locuiesc mai mult de 5 ani in casa mamei si am viza de resedinta aici, atunci ei pot pune sechestru pe casa mentionata (care este a mamei). Este adevarat ca se poate aplica sechestru pe casa care nu este a mea?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Nu este adevărat.
Nu este posibil de aplicat sechestru pe bunurile ce nu aparţin debitorului.

23 septembrie 2023
  • Jurisconsult

Buna Nelea, activitatea colectorilor este ilegală, sechestru poate fi aplicat nu mai de către executor, unica persoană cu funcții de răspundere pentru a aplica sechestru trebuyie să treacă o procedură complicată. Eu vă propun să treciți pe viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi vom dicuta mai detailiat,

23 septembrie 2023