Comunicare CEDO

9 aprilie 2019 29

Buna ziua. Am un caz care se examineaza la CEDO, de curand mi s-a adresat agentul guvernamental al RM cu o propunere, dar eu nu am fost de acord. Vreau sa stiu: dupa asta trebue sa trimit un act oarecare sau o cerere ceva la CEDO pentru ca astazi am primit prin email o scrisoare prin care sunt invitat sa intru pe un site https://ecomms.echr.coe.int/index.fr.html. Pentru a comunica electronic acolo se cere sa pun emailul si parola. Parola eu nu am, poate e indicata in scrisoare undeva. Cine ma poate ajuta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna D-le Tudor

În cazul în care cererea Dvs a fost admisă, iar Dvs nu cunoașteți care este procedura de examinare și regulile vă recomand să contractați un avocat sau jurist care să vă asiste în această procedură.
Foarte important de cunoscut este și faptul că nu aveți dreptul deloc, dar absolut... mai detaliat deloc nu aveți dreptul să discutați cu persoane străine, inclusiv să expuneți în public careva detalii despre negocierile dvs sau cauza dvs, odată ce cererea dvs a fost admisă și urmează să aveți negocieri cu agentul guvernamental. Mai mult decât atât dvs singur menționați că ați fost contactat de către agentul guvernamental, în caz contrar riscați ca cererea dvs să nu mai fie examinată anume pe motiv că ați divulgat în public sau în particular date despre cum decurge procedura.

Contractați un avocat sau un jurist.

Succes.

9 aprilie 2019