Concediere

22 august 2018 105

Buna ziua. Sunt profesoara de profesie si am fost in concediu de maternitate din 2012 pina in luna mai 2018. In luna aprilie 2018 am fost la scoala pentru a reveni la serviciu, unde mi-au zis ca se apropie sfarsitul anului scolar si n-au ore la moment, dar sa scriu cerere din cont propriu pana pe 30 august si de la 1 septembrie imi voi incepe serviciul. Azi am mers la scoala, unde directorul adjunct mi-a zis ca nu are de unde sa-mi dea ore, ca dupa 6 ani locul de munca nu se pastreaza. Oficial sunt angajata pana pe 30 august. Spuneti-mi, va rog, ce drepturi am eu in cazul dat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Contestați refuzul angajatorului de reîncadrare în profesie în instanța de judecată.

Succese!

23 august 2018