Concediu de ingrijire a copilului pana la 6 ani

16 august 2018 57

Buna ziua. In 2015, cand am iesit in concediu de ingrijire a copilului pe o perioada de 3 ani, era in vigoare legea concediului suplimentar neplatit de la 3 la 6 ani. Intrebarea mea este: acum ca au trecut 3 ani, doresc sa scriu cerere de prelungire a concediului. Am eu dreptul inca la 3 ani sau doar 1 an? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Regula generală, se aplică legea în vigoare la apariția situației reglementate cu condiția a că nu sunt prevăzute condiții speciale.

29 august 2018