Concediu de îngrijire a copilului pna la varsta de 4 ani

27 august 2023 4

Buna ziua. Sunt in concediu neplatit pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 4 ani. Intre timp m-am angajat la alta institutie cu norma deplina. Trebuie sa ma eliberez de la primul loc de munca (unde ma aflu in concediu)?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Nu este obligator eliberarea de la locul de muncă unde vă aflaţi în concediu pe perioada acestuia.
Deja când va expira concediu veţi decide sau demisionaţi sau veţi munci prin cumul.

29 august 2023