Concediu din cont propriu

1 septembrie 2019 59

Daca o persoana și-a luat concediu din cont propriu pentru un an de zile, are dreptul să se angajeze în alta parte? Concediul este luat din motive de sănătate.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Ar fi posibil angajare prin cumul, deoarece locul de baza se consideră la primul angajator, totul urmează a fi indicat in contractul de muncă.
Sau ulterior eliberarea de la locul de muncă(primul) cu transferul la cel prin cu mult că loc de bază.

3 septembrie 2019