Concediu din cont propriu

9 mai 2019 26

Pot sa-mi iau concediu din cont propriu, inainte de concediul de maternitate (nu concediu anual, dar din cont propriu)? Pe cel anual l-am folosit integral pana acum.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andriana Brasoveanu
  • Jurisconsult
  • Dreptul civil
  • Dreptul muncii
  • Dreptul afacerilor

Salut!
Din motivele mention ate la art. 120 Codul Muncii al RM puteti beneficia de concediu neplatit, doar cu acordul angajatorului!

10 mai 2019