Concediu din cont propriu

18 ianuarie 2021 17

Bună ziua! Mi s-a încheiat concediul de maternitate și angajatorul m-a impus să-mi iau concediu din cont propriu din cauza pandemiei, cu condiția ca ma cheama cand se îmbunătățește situatia. Am scris cerere pe un an. Acum, pot sa ies la serviciu, dacă a trecut abia 1 luna si nu ma cheama? As vrea sa muncesc, pentru ca am 2 copii și am nevoie de serviciu.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da, desigur concediul odată încetat vă oferă dreptul de a reveni la locul de muncă

19 ianuarie 2021