Concediu impus

22 mai 2017 16

Buna ziua, lucrez din 2009 la o institutie privată de învățământ, in luna august sunt impusă foarte frumos să scriu concediu pe cont propriu și ni se achita doar concedialele pe 42 de zile. Cum va afecta acest lucru la stabilirea pensiei dacă nu se platesc impozite pe venit pe luna august și anul se primește că nu e deplin. Care este ieșirea din situație? Mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Discutati cu institutia in care activati , in cazul in care ei va refuza adresati-va la Inspectia Muncii ! Ulterior din cauza nedeclararii impozitului pe venit pe lunile mentionate ve-ti avea insuficient stagiu de cotizare la pensionare !
Succese !

23 mai 2017