Concediu pentru ingrijirea copilului pana la 3 ani

25 mai 2024 3

Buna ziua. Sunt in concediu pentru ingrijirea copilului si vreau sa ma intorc la munca. As dori sa stiu daca angajatorul are dreptul sa-mi micsoreze salariul stabilit mai inainte si, respectiv, functia pentru ca intre timp angajase alte persoane. Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Bella, eu vă spun cîă nu e în drept , ca angajatorul să procedeze cu DVS în așa fel, orice mișcare, care are loc la serviciu trebuie să fie motivate prin ordin, care DVS sunteți în drept să-l contestați, dacă ave profsoiuz la președinte, dacă nu în... mai detaliat judecată.

25 mai 2024