Concediul de ingrijire a copilului

29 decembrie 2018 73

Buna ziua. As vrea sa va pun urmatoarea intrebare: s-a aprobat sau inca nu legea privind faptul ca mamele care stau in concediul de ingrijire a copilului au dreptul sa iasa la serviciu si sa lucreze pe un salariu si sa isi pastreze si indemnizatia lunara? Daca da, as vrea sa imi spune-ti in care articol este stipulat. Va multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Veronica,
Deși legea a fost votată aceasta urmează sa între în vigoare și sa producă efecte doar din luna iulie, pana atunci aceasta nu produce efecte.

29 decembrie 2018