Concediul de ingrijire a copilului pana 3 ani

8 aprilie 2020 63

Buna ziua. Am un copil de 1 an si 6 luni si curand trebuie sa nasc al doilea copil. E posibil ca sotul sa beneficieze de concediu de ingrijire a ambilor copii, daca eu nu lucrez si pana in prezent primesc indemnizatia lunara de la stat de 640 lei? Se face un recalcul pentru primul copil? Mentionez ca sotul este militar prin contract. Va multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Recalcul nu se va face, pentru primul copil. Dar puteti concretiza si la CNAS informatia asta.

30 aprilie 2020