Concediul de maternitate

5 octombrie 2018 89

Buna ziua. Eu am lucrat 7 luni pana la nasterea copilului si nu am primit indemnizatia lunara pe baza salariului de la lucru, deoarece mi-au zis ca nu sunt asigurata. Am primit 540 de lei ca o persoana neasigurata. Acum copilul are 2 ani si sunt iarasi insarcinata. Cum pot primi indemnizatia?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

De indemnizații pot dispune doar persoanele asigurate, în cazul dvs puteți dispune doar de indemnizația unică la naștere.

23 octombrie 2018