Condamnatul nu a trecut comisia speciala pentru amnistie din penitenciar

25 octombrie 2022 104

Buna! Ce se intampla daca persoana condamnata nu a trecut comisia speciala pentru amnistie din penitenciar si prima instanţa i-a respins cererea? Curtea de Apel la fel o va respinge?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Cristina, Curtea de Apel nu-i departe de alte instanțe, sigur o să refuze sau o să respigă cerere de Apel înaintată de condamnat. Tot de pinde de motive înaintate în cerere, dacă ați apelat la avocații noștri, n-o să dați câștig de cauză.

26 octombrie 2022