Conditiile in care poti solicita acordarea grupei pentru incapacitate temporara de munca

14 septembrie 2020 15

Sunt pe buletin de boala deja de 3 luni, dar nu consecutiv, fara rezultate in urma tratamentelor medicale si nu pot sa imi continui activitatea. Cat pot sta pe buletin (depinde de diagnostic?) sau pot cere institutiei medicale instituirea unei grupe medicale temporare? Medicul de familie a spus ca depinde de diagnostic.

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună
desigur depinde de diagnostic. Fiecare situație și persoană este individuală.

16 septembrie 2020