Conditiile si preturile pentru conectarea la un apeduct nou construit in sat

10 septembrie 2020 20

Buna ziua. Fara a prezenta vreun document, primaria ii obliga pe locuitori sa achite cate 3.650 lei pentru conectarea la apeduct. Cum se face calculul pentru conectare? Unde ne putem adresa cu o plangere ca sa ne explice acasta procedura? Guvernul a alocat 4 mln. lei pentru acest proect.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pentru început, puteți sesiza în acest sens Cancelaria de Stat, fiind entitate abilitată cu dreptul de a efectua controlul legalității acțiunilor primăriilor. Totodată, sesizați la direct Guvernul, dacă nu cunoașteți prin intermediul căror proiecte s-a dispus finanțarea cît și solicitați informații privind condițiile de finanțare.

11 septembrie 2020