Modificarile facute de vecini imi cauzeaza incomoditati

10 ianuarie 2021 27

Vecinii au instalat conducta de evacuare a mirosurilor din bucatarie in canalul de ventilatie din blocul sanitar. Problema este ca toate mirosurile vin in apartamentul meu. Cum as putea rezolva aceasta problema? Multumesc.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
situația este una inacceptabilă, or, aceste gaze urmează a fi evacuate afară direct și nu în canalele ne prevăzute, în acest sens puteți depune o plîngere în adresa Inspectoratului general pentru situații de urgență pentru a fi efectuat un control, Agenția pentru supraveghere tehnică, posibil să se soluționeze situația, contrar... mai detaliat urmează a acționa în instanță pentru îndeprătarea incomodităților.

11 ianuarie 2021
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
situația este una inacceptabilă, or, aceste gaze urmează a fi evacuate afară direct și nu în canalele ne prevăzute, în acest sens puteți depune o plîngere în adresa Inspectoratului general pentru situații de urgență pentru a fi efectuat un control, Agenția pentru supraveghere tehnică, posibil să se soluționeze situația, contrar... mai detaliat urmează a acționa în instanță pentru îndeprătarea incomodităților.

11 ianuarie 2021