Conduc un automobil cu numere lituaniene

8 decembrie 2019 466

Buna! Conduc un automobil cu numere lituaniene. Cumnatul l-a introdus in tara detinand buletin roman, dar eu acum conduc prin tara cu buletinul meu moldovenesc. poate automobilul in cauza sa se afle in RM trei ani?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Olga Turcan
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua, în cazul cînd dumneavoastra circulați cu o mașină inmatriculata in alta țara deținînd permis de conducere moldovenesc, termenul maxim de aflare a acestui automobil este de 180 zile dintr-o perioadă de 12 luni consecutive.

9 decembrie 2019