Conducerea transportului in stare de ebrietate

6 mai 2020 33

Buna ziua. O persoana care se afla in stare de ebrietate a fost oprita de politie in or. Singera cand isi impingea motocicleta spre casa, fara a porni motorul. Motocicleta a fost dusa la parcarea speciala, iar persoanei in cauza i-au dat drumul sa plece acasa. Poate fi transmisa aceasta cauza pentru a fi examinata in sectorul Riscani sau trebuie neaparat sa fie la politia Botanica? Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Urmărirea penală se efectuează în sectorul unde a fost săvîrşită infracţiunea sau unde a fost descoperită.

7 mai 2020