Conductă pentru aprovizionarea cu gaze a gospodăriei individuale

21 februarie 2024 3

Bună ziua. Pentru a aduce gaz până la casă, am instalat o conductă, care pornește de la conducta centrală din localitate. Pentru aceasta, am obținut acordul furnizorului de gaze, am contractat un agent economic licențiat care a întocmit proiectul și a efectuat lucrările. Conducta mea individuală este amplasată în mare parte pe terenul care nu este al meu (inclusiv pe sub suprafața solului). De ce acte am nevoie, pe lângă proiect, contractul pentru efectuarea lucrărilor și dovada efectuării plăților, ca această conductă (construită din banii mei) să devină proprietatea mea?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na sau dl. V, aveți nev oie de o confirmare de la vecin, că vă permite să treacă conducta prin localul sau terenul lui și gata, deoarece DVS ați coordonat toate focumentele pentru construcție cu agentul, care furnizează gazul.

21 februarie 2024