Conexarea cauzelor

15 septembrie 2022 32

Buna ziua. Pe rolul aceleiasi instante se afla doua cauze in faza pregatirilor judiciare. Prima cauza este despre rezilierea contractului de vanzare-cumparare in baza caruia a fost cumparat un bun acum 3 ani si a fost exploatat. A doua cauza este intentata de partea opusa cu privire la incasarea datoriei aparute din acelasi contract de vanzare-cumparare. Daca sunt aceleasi parti cu pretentiile mentionate, e posibil de cerut conexarea acestor 2 cauze intr-un singur dosar, in temeiul art. 187 CPC? Mersi!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Diana, da DVS sunteți în drept să solicitați conexarea cauzelor în baza art.187 CPC pentru asta trebuie de o cerere cu trimiterea la prezentul articol.

15 septembrie 2022