Consecintele neachitarii taxei de stat

27 octombrie 2017 42

Dupa partajarea prin judecata a casei de locuit si a averii comune s-a stabilit ambelor parti suma pentru achitare a taxei de stat. Unul fiind peste hotare, n-a achitat taxa de stat. Care sint consecintele? Multumim anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Viorica Chirnicinii
  • Parajurist

Buna ziua Olga. Taxa de stat se achita pina la depunerea cererii in instanta de judecata.
Persoanei i se elibereaza un ordin de încasare care trebuie anexat în original la cererea de chemare în judecată.

28 octombrie 2017