Constituirea Asociatiei de Coproprietari

8 iulie 2021 80

Legea permite înființarea unei Asociații doar pentru o scara a unui bloc locativ format din trei scări? Blocul face parte dintr-un complex format din trei blocuri locative.

Jurist comments 4

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Teoretic ar fi posibil daca fiecare scara este autonomă si nu are condiții tehnice comune cu cealaltă, urmează să fie studiat capitolul.

8 iulie 2021

Cum e posibil de aflat dacă este sau nu autonomă scara sau blocul și nu are condiții tehnice comune? Cine oferă așa informații? De ce fel de condiții tehnice e vorba? Merci!

9 iulie 2021
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Este vorba de condițiile tehnice care se obtin la darea in exploatare a blocului sau la arhivà sau cel ce a construit, depinde de cind e blocul.

9 iulie 2021

Merci!

9 iulie 2021