Constructia unui bloc locativ in vecinatate cu scoala, in zona de case particulare

4 mai 2017 40

Dragi juristi, asi aprecia mult un raspuns privind legalitatea constructiei unui bloc locativ supraetajat chiar in gard cu o scoala. Aceasta constructie se initiaza pe un teren unde anterior erau amplasate case particulare si care presupunem ca a fost vandut unei companii de constructii, vecinii imediati la fel fiind case particulare. Ce norme juridice si legi reglamenteaza acest regim de construtie (in imediata proximitate a scolilor sau gradinitilor)? Va multumesc mult pentru un raspuns promt!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Bună ziua Jine. Vedeți aici http://lex.justice.md/md/335823/

11 mai 2017