Constructia unui garaj capital

7 decembrie 2019 80

Buna! Tatal meu este veteran al razboiului din Afganistan si al razboiului de pe Nistru. De nenumarate ori s-a adresat la primarie pentrua putea construi un garaj in apropierea casei unde locuieste! De ce acte este nevoie pentru constructia unui garaj capital? Cunoaste cineva daca veteranii de razboi au ceva privilegii in aceasta privinta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Accesați link-ul de mai jos și vedeți Legea privind autorizarea executării lucrărilor de construcții

http://lex.justice.md/md/335823/

8 decembrie 2019