Construcție ilegală

25 septembrie 2022 106

Bună ziua. Vecinul meu de la bloc construiește o anexă la primul etaj, care ajunge până la stradă (aproximativ 60 m.p.). Are autorizatie de constructie, dar terenul este al primariei. Cât de legală este construcția menționată și o va putea da în exploatare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna,
autorizația de construcție se eliberează de primărie, atît timp cît exstă autorizație, înseamnă că cu Primăria există o soluție pe acest capitol.
pentru detalii, puteți solicita informații de la primărie în baza unei cereri.

26 septembrie 2022