Constructie neautorizata in extravilan

13 iunie 2024 3

Buna ziua. Pe un teren extravilan sunt construite un depozit si o casa a paznicului. Este posibila darea lor in exploatare daca nu am autorizatie?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Eugen, nupot fi dacă nu sunt autorizațiile corespunzătoare.

13 iunie 2024
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua domnul Eugen.
Citiţi art.387 din codul urbanismului, poate găsiţi limbă comună cu primăria din localitatea unde este amplasat terenul şi cu suportul lor veţi reuşi înregistrarea.
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=141533&lang=ro

13 iunie 2024