Construcție pe teren agricol

20 iulie 2018 98

Buna ziua. Am așa o întrebare: am un teren agricol și as dori sa construiesc o hala pentru creșterea puilor. Am auzit ca este o lege care permite construirea acestor tipuri de construcții. Spuneți-mi, va rog, dacă e adevărat și unde as putea pregăti aceste acte. Va mulțumesc!

Jurist comments 1

Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Oricum nu puteți construi nimic fără autorizație. Mergeți la primărie, la inginerul cadastral care vă va lămuri toate procedurile de urmat pentru a construi ceva.

2 septembrie 2018