Consultatia juristului

9 august 2017 75

Buna ziua. Am primit un voucher cadou in valoare de 1.000 lei pentru organizarea sarbatorilor. Noua insa ni se refuza sa comandam de suma data, motivind ca trebuie sa facem comanda de minim 10.000 mii lei ca sa folosim voucherul dat. Sarbatoarea noastra nu are buget asa de mare, insa in voucher nu scrie asa. Inseamna ca ne amagesc?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Scrie-ti o plingere la Agentia pentru Protectia Consumatorului , dar avertizati prestatorul in prealabil , poate isi schimba pozitia in raport cu amenzile usturatoare aplicate !
http://consumator.gov.md/

10 august 2017